Изложба „Осезаеми божествени откровения в свещената планина Родопи”.

На 7 април 2015 г. в Исторически музей - Димитровград се откри изложба  „Осезаеми божествени откровения в свещената планина Родопи”.

Най-голямата в България концентрация на сакрални топоси от всички времена и епохи е в района на Асеновград, поради което в Исторически музей - Асеновград се съхраняват множество артефакти, свързани с култа.

За да се илюстрира атрактивно и познавателно еволюцията на представата за Бога и Божественото през вековете, изложбата включва шест компонента: „Боговете в зората на цивилизацията”, „Боговете на античния свят”, „Християнският храм – дом на Бога”, „Иконостасът – врата към Рая”, „Земният живот на Иисус Христос и неговата майка” и „Светците – застъпници на хората пред Бога”.

Проектът е осъществен с подкрепата на Министерство на културата, Община Асеновград и благословията на Негово Високопреосвещенство Пловдивски митрополит Николай.

Изложбата ще гостува на ИМ - Димитровград в периода от 7 април 2015 до 7 май 2015 г.

Колегията от Асеновград благодари на домакините  за топлото и гостоприемно посрещане!