18.05.2013 - Нощ на музеите

По случай международния ден на музеите - 18 май, Исторически музей - Асеновград за седма поредна година ще се включи в европейската нощ на музеите.

От 19 часа в залите на Историческия музей ще се открие изложбата - "Асенова крепост в светлината на археологическите проучвания", където гражданите и гостите на Асеновград, ще имат възможността да се насладят на древни артефакти, открити на крепостта.

В Етнографската къща посетителите ще имат възможността да надникнат в интимния свят на пловдивчанката, представен от гостуващата изложба от РЕМ - Пловдив: "Интимнoто облекло на пловдивчанката отпреди век (или когато бикините бяха кюлоти...)"

В Старинното училище "Свети Георги" любителите на художественото изкуство, ще се докоснат до произведенията на големия асеновградски майстор на четката - Георги Ковачев. Изложбата е посветена на 110 години от рождението на художника.

Заповядайте!