18.02.2013 - ИЗЛОЖБА "ПО СТЪПКИТЕ НА ОТЧЕ МАТЕЯ И НЕГОВИТЕ СПОДВИЖНИЦИ"

Община Асеновград и Исторически музей – Асеновград Ви канят на изложба „По стъпките на Отче Матея и неговите сподвижници”, по повод 140 години от гибелта на Апостола на Свободата – Васил Левски.

Експозицията представя личността на скромния и не много познат днес Матей Преображенски – книжар, писател, поет, лекар-хомеопат, механик, проповедник, революционер, читалищен и театрален деятел, изпреварил своето време.

Повече от три години възрожденският монах е заедно с Васил Левски като негов помощник във великата му мисия за изграждане на Вътрешната революционна организация, като куриер на БРЦК и член на Търновския революционен комитет.

Темите, представени в изложбата са: Летопис за живота и дейността на Отец Матей Преображенски. Литературна и книгоиздателска дейност. Двамата революционери – Васил Левски и Отец Матей в Търновския край.

Изложбата ще се открие на 18 февруари 2013 година от 17.30 часа в залите на Старинно училище „Свети Георги”.

Заповядайте!!!