17 - 18 юни 2017 - Средновековен панаир - Асеновград 2017

Община Асеновград и Исторически музей - Асеновград Ви канят на средновековен панаир в Асеновград, който ще се проведе на 17 и 18 юни 2017г. в Градски централен парк. За шеста поредна година Асеновград ще се потопи в периода на средните векове. Чрез живата история, гражданите и гостите на града ще се пренесат в една отминала епоха – периода на Второто българско царство. Ще станат свидетели на епични битки. Ще се докоснат до автентични средновековни оръжия и брони. Въздухът ще се раздира от свистящи стрели.

По-миролюбивите гости на панаира ще могат с чаша медовина в ръка да се насладят на изящните средновековни дърворезби, шевици, изделия от кожа и кованo желязо, средновековна декоративна скулптура. Посетителите на панаира ще имат възможност сами да отсекат монета за спомен.

Участниците, които ще пресъздадът средновековния живот – култура, бит и занаяти, въоръжение и снаряжение са: - Група „Черния Дракон” - Румъния -Група „Барадж” - Проект „Лазар”; -Група „Верени” И др. възстановчици от България.

Програма:

17.06. - събота 10.00 – Откриване. Представяне на участниците.

10.30 - масова битка с всички налични на фестивала бойци;

11.00 - демонстрация на строй и бойни формации от средновековието;

11.30 - отборни битки – турнир;

12.00 - демонстрация на бойни техники със средновековни оръжия.

12.30 – 16.00 ч. • Стрелба с лък – през целия ден. • Музей на открито • Занаяти • демонстрация на въоръжение и снаряжение.

16.30 - демонстрация на строй и бойни формации от средновековието.

17.00 - отборни битки – турнир.

17.30 - демонстрация на бойни техники със средновековни оръжия.

18.00 - масова битка с всички налични на фестивала бойци.

18.06. - неделя

10.30 - масова битка с всички налични на фестивала бойци.

11.00 - демонстрация на строй и бойни формации от средновековието.

11.30 - отборни битки - турнир.

12.00 - демонстрация на бойни техники със средновековни оръжия.

12.30 – 15.00 ч. • Стрелба с лък • Музей на открито • Занаяти.

15.00 – 16.00 ч. - отборни битки – турнир, демонстрация на строй и бойни формации от средновековието, масова битка. 16.00 ч. Край.