21.03.2016 г. - ПРОЛЕТ ПУКНА!

ПРОЛЕТ ПУКНА!

На 21. 03. 2016г. от 13:30ч. в Етнографска къща - Асеновград като пролетна хала се завихри забава. Поканени бяха и мало и голямо. Всички дружно приветствахме Пролетта.

Децата от ДЦДУ, с помощта на техните ръководители, специално се погрижиха за декора и украсата  в салона на втория етаж. Интериорът се изпълни с цветно настроение.

Малките  мили палавници от ЦДГ „Дружба” и талантливи ученици от ОУ „Петко Каравелов” ни забавляваха с тематично подготвена програма. Радваха ни както артистичните им  умения, така и празничните маски и костюми - щъркели, пролетни цветя, животинки и образът на Пролетта. Весело и свежо се разливаха емоции, непринудени усмивки изникваха като цветя върху детските и по-възрасни лица. Носеха се топли аплодисменти.

След забавната програма, децата от ДЦДУ и ЦДГ „Дружба” споделиха своите  творчески умения с пъстри и забавни рисунки в духа на пролетния живец, с които сами си спретнаха интересно аранжирана изложба. Със своите картини, малките художници окичиха клоните на пролетното дърво, приготвено като част от декора от ДЦДУ. Пролетта дойде, разшета се и ни превзе!

Всички ентусиасти бяха удостоени с грамоти от директора на Музея -  Иван Дуков.

Исторически музей - Асеновград за пореден път благодари на всички оказали съдействиие. Празничната забава за мало и голямо „… Че се пролет пукнала” се състоя с участието на децата от ДЦДУ - Бирсен Дурмуш, Гюкай Осман, Габриела Ешпекова, Красимир Димитров, Христина Владимирова, Цветелина Чавкова, Шюкрю Рустем, на целия грижовен екип от Дневния център, придружилите ги за събитието г-жа Катя Андреева, г-жа Гинка Шенкова, г-жа Ваня Семерджиева, г-жа Росица Струменлиева, г-жа Петя Скерлетова, на най-малките от II група на ЦДГ “Дружба” - Божидара Асенова, Десислава Георгиева, Ивет Димитрова, Костадин Куюнджиев, Никола Пачалиев, Ралица Петрова и техните г-жи - Веселина Иванова и Мария Русева, на г-жа Жанета Гюзелджова и целия и актьорски състав от IV “г“ клас при ОУ „Петко Каравелов“ - Айрие Ашим, Александра Сиракова, Александра Ламбрева, Весела Близнакова, Весела Илиева, Велизар Симов, Гюрсел Танатонов, Диана Овчарова, Емре Карагерен, Илкер Дурмуш, Йоана Стаменова, Мариела Върбанова, Христина Митрева, Христо Йотов.

Пролетта е при нас, нека и се радваме, нови сили и здраве тя ни носи! Честита да ни е!